>
Sponsorzy
Szkolenie zapaśniczej młodzieży na tak szeroką skalę zawdzięczamy przede wszystkim Urzędowi Miasta z Prezydent Panią Grażyną Dziedzic na czele, która za wkład w rozwój zapasów w Rudzie Śląskiej  a co za tym idzie również w Polsce została odznaczona przez Zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego w 2012 roku Złotą Gwiazdą PZZ.
Miasto od kilku lat w swej strategii rozwoju poświęca dużo miejsca sportowi, wspieranie zadania "szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo" pochłania niemałe środki, ale przynosi również pożądane efekty. Dotacja Miasta pozwala na zakup specjalistycznego sprzętu sportowego, pozwala pokryć koszty związane i udziałem w zawodach i w przygotowaniach do nich. Obiekt w którym trenują zapaśnicy, należy do MOSiR, jest on wyremontowany i zadbany. Zawodnicy za osiągane wyniki mogą liczyć na stypendia i nagrody zagwarantowane Uchwałami Rady Miasta. Ostatnimi czasy Rada Miasta zdecydowała, że na mocy odpowiedniej uchwały Miasto będzie wspierać nie tylko sport młodzieżowy, ale również sport kwalifikowany - seniorski. W imieniu ZKS "SLAVIA" Ruda Śląska składamy gorące podziękowania dla Pani Prezydent, Pracowników Urzędu Miejskiego i Rady Miasta.
Środki w budżecie klubu w olbrzymiej części pochodzą z dotacji Urzędu Miasta, ale wcale nie mała ich część pochodzi od sponsorów.Sponsorami klubu są nasi przyjaciele, ludzie którzy na co dzień  przebywają w hali treningowej i wiedzą ile wysiłku zawodnicy wkładają w trening. Zapasy nie są niestety dyscypliną medialną i sponsorzy nie mogą liczyć na reklamę, pomoc którą niosą, niosą z potrzeby serca i nie kieruje nimi chęć jakiejkolwiek korzyści.
Partnerzy
Z.K.S. SLAVIA RUDA ŚLĄSKA

Copyright © 22.10.2009 Z.K.S. "Slavia" Ruda Śląska.  All rights reserved.  Created by Jacek